Най-добрият български тенисист Григор Димитров изглежда, че вече намери своя ритъм, след като изигра пореден силен мач на Мастърса в Индиън Уелс и се класира за четвъртфиналната фаза. Преди минути, той се наложи над 208-сантиметровият представител на домакините Джон Иснър, за да триумфира с крайната победа в последователни сетове - 6:3 7:6(6).

С победата, Григор си осигури място сред най-добрите осем на турнира. В следващия кръг го очаква сблъсък с победителя от срещата между двама от най-изявените състезатели през последните години - Андрей Рубльов и Хуберт Хуркач.

Димитров започна стабилно още от първата точка, като реализира ранен пробив и не изпусна инициативата до края на сета и затвори първата част с 6:3.

Във втория сет, двубоят беше далеч по-равностоен и логично се стигна до тайбрек в който след размяна на няколко мини пробива, Гришо успя да затвори с 8:6 точки. Двубоят продължи малко над час и половина.