България завърши с още два медала участието си на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години в Йерусалим, Израел.

Двама българи завоюваха медали в тройния скок, след като Божидар Саръбоюков завърши със сребро, а Лъчезар Вълчев стана бронзов медалист.

Саръбоюков направи личен рекорд и завърши с 16.26 м. в тройния скок, което му отреди второто място и среброто.

Вълчев остана зад Саръбоюков с 16.16 м. и спечели бронзов медал. Той също записа личен рекорд.

Европейски шампион с най-добър резултат на континента за сезона стана естонецът Виктор Морозов, който взе златния медал с 16.45 м.

Така нашите атлети завършиха с общо четири медала шампионата до 20 години. Божидар Саръбоюков спечели още един сребърен медал в скок дължина, а пловдивчанката Пламена Миткова спечели сребро в скока на дължина.

До финали в Израел стигнаха още Христо Илиев на 100 метра (четвърто място) и Тодор Петров (осми в тласкането на гюле).