Григор Димитров отпадна във втори кръг на Australian Open след поражение с 4-6 6-7(6) 6-3 7-6(3) 6-7(3) от световния №80 Томи Пол. Първата ни ракета навакса изоставане от 0-2 сета и сервираше за мача в петата част при 5-4 гейма, но бе пробит. А в решителния шампионски тайбрек до 10 точки, който преди две години бе въведен от организаторите, отстъпи с 3-10.

Световният №20 допусна късен брейк в първия сет, който му коства частта  – 4-6. След почивката нивото му падна, а в деветия гейм на втория сет извади подаването си от 15-40, преди в тайбрека да изпусне аванс от 4-0 точки – 6-7(6). В равностоен трети сет Григор пропиля ранен брейк аванс, но с два пробива в края се върна в срещата – 6-3, пише tenniskafе.

Темпото падна в четвъртия сет, като в деветия гейм българинът спаси три скрити мачбола, преди да се наложи в тайбрек – 7-6(3). В решителната част Григор направи по-малко компромиси с играта си и стига до позиция да сервира при 5-4 за победата, но не се справи. Последва решителен шампионски тайбрек, в който Пол имаше по-здрави нерви и надделя – 6-7(3).

Американецът продължава срещу Мартон Фучович, надигра 18-годишния талант Яник Синер с 6-4 6-4 6-3.