Мащабна реплика на трофея от Giro d’Italia беше поставена на кръговото на Водната палата.
Трофеят е известен като “безкрайния трофей” и се дава на победителя в тура. Самият трофей е поставен върху постамент, на който е логото на Пловдив.
Стоманената пластика е изградена на части, които впоследствие се съединяват. В процеса на направата участва екип от над 10 души.
Giro d’Italia е най-голямото спортно събитие, на което България ще бъде домакин през 2026-та година. Той е един от трите най-големи колоездачни обиколки в света заедно с обиколките на Франция и Испания. За първи път страната ни ще е домакин на една от най-големите колоездачни обиколки в света.
На 10 май в Пловдив ще стартира третия етап на Giro d’Italia, който ще завърши в София.
Преди това на 8 май е първият етап от Несебър до Бургас, а на 9 май втория от Бургас до Велико Търново.
Ето какво написа и Костадин Димитров при поставянето на макета:
Броим дните до Giro d’Italia: едно от най-големите спортни събития в света! Ще го посрещнем подобаващо!
Тази вечер заедно с Пламен Панов и Кирил Велчев присъствахме на монтажа на впечатляващата Купа на Джиро на кръговото при Водната палата. А през идните дни Пловдив ще кипи от живот.
На 10 май:
Тръгва пъстро шествие от Римски стадион
Даваме старт на най-голямото колоездачно състезание от площад „Централен“
Започва и традиционното велошествие с хиляди участници и томбола с много награди - 20 велосипеда и десетки други предметни награди
Културните събития:
Концерт на група "Фондацията" на Античния театър с ВХОД СВОБОДЕН
Дефиле "Вино и гурме" в Стария град
DJ парти, арт инсталации и събития за всички възрасти.
Очакваме ви!
Кои улици и пътища ще бъдат затворени?
Пловдив - етап 3
Пловдив - неутрален старт на площад „Централен“, преминаване тунела под Античния театър Пазарджик - ул. “Пловдивска”, ул. “Генерал Гурко”, бул. “България”, ул. “Христо Касабвелев” Долна Баня - ул. “Търговска” Боровец Самоков - ул. “Цар Борис III”, бул. “Искър”, ул. “Софийско шосе”, Язовир Искър Кокаляне - “Самоковско шосе” Панчарево “Самоковско шосе”, “Цариградско шосе” - финал пред парламента.
1.webp)
Пловдив се готви за Giro d’Italia – Grande Partenza. Откъде ще мине маршрутът?






Още от категорията
Виж всички
Старшата на Марица с бронз и индивидуален приз на финалите