Полша победи с 3:1 САЩ и спечели Волейболната Лига на нациите. Финалите се играха в Полша.
В отделните части 25:23, 24:26, 25:18, 25:18.
В мача за трето място Япония, която победи с 3:2 Италия. Японците за първи път записват толкова предно класиране в турнира.
Любопитно е, че това е първа титла за поляците в турнира. Те имат още едно сребро и два бронза. Иначе Полша има и една титла от Световната лига, която е предшественик на Лигата на нациите.
Изпрати на приятел:
Още от категорията
Виж всички
Пловдивчанката Елизара Янева не успя да преодолее втория кръг на квалификациите на Уимбълдън
25.06.26 09:40
158
Григор Димитров на четвъртфинал в Майорка
24.06.26 21:22
234
Волейболният Локо запази още един основен играч
24.06.26 19:50
216