Пловдивски каратеки завоюваха медали от Балканското първенство по карате Киокушин във Варна. В състезанието участваха общо 400 състезатели от 7 държави.

Пловдивският клуб СК "Улот Сморт" беше представен от петима каратеки, а двама от тях спечелиха медали.

Димитър Боруджиев в категорията до 65 кг. спечели сребърен медал във възрастовата категория 14-15 години.

Валери Моллов в категорията до 35 кг. спечели бронз във възрастовата категория 8-9 години.

Димитър Боруджиев спечели квалификационната си среща, както и полуфиналната с авасате ипон. Във финалната среща удар в гърлото му попречи да грабне и златото.

Валери Моллов спечели категорично първите си две срещи. На третата само опитът не му достигна, за да победи, което го изпрати на малкия финал, който спечели безапелационно.