Пловдивските борци на Локомотив спечелиха четири златни медала на Държавното лично отборно първенство по класическа борба за момчета в Сливен.

В категория до 38 кг. Димитър Димитров завоюва златен медал, след като победи във финала Калоян Иванов от Ботев Враца.

В категория до 52 кг. Петьо Ангелов също взе златен медал. Той се справи в решителната среща срещу Любомир Георгиев от Левски. Ангелов спечели и купата за най-техничен състезател на първенството.

Мартин Шишеков спечели титлата в категория до 75 кг. Пловдивчанинът взе безапелационно златния медал, като не даде дори и точка на всичките си противници. Във финала той победи Радостин Василев от ЦСКА.

Слав Василев в категориято до +85 кг. също не даде точка на противниците си и взе златния медал. Той спечели титлата след успех над Христо Цанковски от Плевен.

Теодор Трендафилов от Атлетик Пловдив също спечели златен медал. Той победи на финала Антонио Тахов от ЦСКА.

С първите си места пловдивските борци си осигуриха участие на Европейското първенство по класическа борба за момчета, което ще се проведе през месец май в Бургас.