Пловдив си има световен шампион по лека атлетика! Преди минути пловдивчанката Пламена Миткова спечели световната титла на Световното първенство до 20 години по лека атлетика в Кали, Колумбия.

Миткова спечели състезанието в скок дължина, след като скочи 6.66 в третия си опит, а това беше и най-добрият и резултат откакто тя се състезава. Отново през този сезон Миткова скочи 6.58м., което беше и най-доброто и постижение до днес. Състезателката на СКЛА Локомотив Пловдив направи още два успешни опита - 6.19м. и 6.57м. и два фаула.

Пловдивчанката остави зад себе си колумбийката Наталия Линарес с 6.59м., а Марта Амани от Италия завърши с 6.52 м.

Състезателката на Ивайло Русенов се справи и с тежкото време в Кали, след като по време на състезанието валеше сериозен дъжд.

Спортните герои на Пловдив: Пламена Миткова: Мечтата ми е да участвам на Олимпиадата през 2024г.Водачката в световната ранглиста на девойки в тройния скок с интервю пред TrafficNews