Четвъртия поставен в схемата на Мастърс 1000 тенис турнира в Индиън Уелс Рафаел Надал се класира на четвъртфинал.

Испанският левичар надделя над №17 Райли Опелка от Съединените щати със 7:6(3), 7:6(5) след два часа и 13 минути игра.

В първия сет нямаше нито една точка за пробив, а шампионът от Australian Open Надал беше по-концентриран в тайбрека и го спечели, след като взе последните пет точки в него.

В следващата част гигантът Опелка направи брейк за 3:2, но Рафа го върна при 4:4. Във втория тайбрек 35-годишният испанец поведе с 6:3 и реализира третия си мачбол.

Следващият опонент на Надал ще бъде Ник Кириос. Австралиецът продължава без игра след отказа заради контузия на Яник Синер.

В последния мач от програмата шампионът от 2021 година Камерън Нори победи американеца Дженсън Бруукби с 6:2, 6:4. Британецът ще продължи защитата на титлата си срещу младия талант Карлос Алкарас. Испанецът отстрани Гаел Монфис от Франция със 7:5, 6:1.