Биатлонистката Милена Тодорова направи второто най-силно класиране за българските спортисти на Зимната Олимпиада в Пекин след 15-о място на Радослав Янков в сноуборда.

Тодорова завърши 17-а в спринта на 7.5 км. при жените в биатлона. Милена направи само една грешка при стрелбата си и завърши с време 22:15.4 мин. Българката остави зад себе си шампионката от индивидуалния старт Денизе Херман от Германия.

Разликите бяха изключително малки и съвсем малко не стигна на Тодорова да влезе в топ 10.

Олимпийска шампионка стана Марте Олсбю Ройселанд от Норвегия с 20:44.3 мин. Среброто отиде при Елвира Оеберг от Швеция, а бронза е за италианката Доротея Вирера.

"Състезанието е едно от хубавите за мен тази година. Въпреки че на финала изостанах повече от това, което исках. Тука трасето ми е тежко. Не знам, много ми е тежко. Но се преборих със своите възможности днес. Надявам се да запазя стрелбата си от днес за преследването", заяви Милена Тодорова след състезанието.

Снимки: БОК, Йордан Петков