Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) стартира с победа над Перун (Варна) с 3:0 (25:10, 25:15, 25:12) първия си мач от новия сезон в Национална волейболна лига Демакс. Двубоят се игра в залата на Първа езикова гимназия във Варна и продължи 63 минути.

Мачът беше и официален дебют на новия старши-треньор на маричанки Лазар Лазаров.

Жълто-сините стартираха ударно двубоя и поведоха набързо с 10:3. Шампионките продължиха със серията и резултатът стана 16:4. Геймът беше взет без проблем от пловдивчанки с 25:10. Във втория гейм маричанки поведоха с 6:3. Стигна се до 16:13, а геймът беше затворен след 25:15. В третата част момичетата на Лазар Лазаров поведоха с 6:1. Шампионките поведоха с 16:10, а мачът беше затворен след 25:12.

Александра Миланова стана топ реализатор с 20 точки, 8 добави Дима Ушева. Десислава Николова и Ива Дудова завършиха с по 6 точки.

Никол Николова и Вероника Иванова станаха най-резултатни за домакините с по 4 точки.

Следващият мач на шампионките ще бъде домакинство срещу другия варненски тим - ДКС Варна (Варна) на 14 ноември събота, от 17:30 б.в. в зала Сила.