Марица (Пловдив) приема Берое (Стара Загора) в двубой от 12-ия кръг в НВЛ. Срещата ще се проведе утре, от 18:00 б.в., в зала Колодрума в Пловдив. В сряда двата отбора се класираха за полуфиналите в турнира Купа България 2020, след като Марица се справи в четвъртфиналите при домакинството си на Перун Варна с 3:0 (25:8, 25:6, 25:7), а Берое отстрани като гост Казанлък Волей (Казанлък) с 3:1. Жребият за полуфиналите ще се тегли на 16 март.

В срещи от последния трети допълнителен турнир в НВЛ през изминалата седмица Марица победи с 3:1 (25:12, 25:18, 23:25, 25:22) Левски (София) и Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:17, 25:11, 25:14). Берое се справи с ЦСКА (София) и Славия (София) с по 3:0. Във временното класиране в НВЛ Марица е лидер със 18 победи от 18 мача, а Берое е на четвъртото място с 10 победи и 7 загуби.Шампионките победиха на два пъти с по 3:0 Берое този сезон. Първо в среща от 5-ия кръг в НВЛ и в първия допълнителен турнир от НВЛ. Съдии на двубоя ще са Георги Ганчев и Стелиян Дончев.

Междувременно поради обявената в страната национална грипна епидемия, регионалните финали от Държавното първенство по волейбол за девойки до 17 години, на които Марица (Пловдив) трябваше да е домакин утре (събота) в зала Колодрума, се отлагат за неопределена дата.