Волейболните шампионки на България Марица (Пловдив) бяха много близо от това да вземат първия си гейм в груповата фаза на Шампионската лига за този сезон. Маричанки загубиха с 0:3 (18:25, 10:25, 24:26) гейма от румънския КСМ Търговище Търговище. Мачът се игра пред около 1100 зрители в зала Търговище.

Шампионките бяха без капитанката си Ива Монова, която е с висока температура.

Марица започна много добре мача и поведоха с 3:1, стигна се и до 8:6 за шампионките, домакините успяха да направят разлика и се стигна до 12:9. Геймът приключи при 25:18 за домакините след успешна атака на Адриан Матей.

Във втория гейм КСМ Търговище поведе с 6:3, стигна се до 18:9, а геймът приключи след 25:10.

Момичетата на Борислав Крачанов поведоха в третия гейм с 8:6, стигна се и до 10:6, маричанки увеличиха преднината си на 12:7. КСМ Търговище успя да изравни при 13:13, румънките поведоха с 18:15, но Жълто-сините показаха характер и изравниха - 19:19. Марица и поведе след 22:21, 23:22. Маричанки стигнаха до геймбол при 24:23, но домакините успяха да измъкнат гейма, а с това и мача след 26:24.

Адриана Матей от КСМ Търговище беше избрана за най-добър играч на мача.

Ива Дудова стана най-резултатна за Марица с 13 точки, 9 добави Добрина Христоскова, с 5 се отчете Боряна Ангелова.

За домакините най-резултатни станаха Андриана Матей и Родица Бутерез с по 14 точки.

Следващият мач на Марица е след по-малко от 48 часа срещу тима на Славия (София) от 10-ия кръг в Национална волейболна лига Демакс. Мачът ще се играе на 10 февруари петък, от 18:30 б.в. в залата на Пловдивския университет.