Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) записа поредна победа в редовния сезон на Националната волейболна лига Демакс. Маричанки победиха в отложена среща от 10-ия кръг Перун (Варна) като гост в морската ни столица с 3:0 (25:22, 25:6, 25:18) гейма в зала "ДКС – Младост".

В първия гейм Перун поведе с 16:10, но маричанки направиха пълен обрат и след 25:22 взеха първата част. Във втория гейм Марица започна ударно с 6:0, стигна се до 15:3, а геймът беше взет след 25:6. В третата част шампионките водеха с 6:3, стигна се до 19:16, а след 25:18 пловдивчанки записаха своя 13-и успех от 13 мача в първенството.

Шампионките са лидер в редовния сезон с 39 точки, а Перун е на последното място без спечелена точка и със само един спечелен гейм.

Добрина Христоскова стана най-резултатна за маричанки с 18 точки, а Дима Ушева добави 11.

Вероника Иванова стана най-резултатна за ДКС Варна с 15 точки.

Утре, от 14:00 ч. маричанки отново играят в зала "ДКС – Младост" срещу отбора на ДКС Варна (Варна).