Волейболният Локомотив загуби с 1:3 гейма от Левски втората среща от плейофа за влизане в първата осмица и така общият резултат в серията беше изравнен - 1:1, след като Локомотив победи в първия мач в Пазарджик между двата отбора. Двубоят се игра в зала "Христо Ботев" в София и беше отложен с повече от седмица, защото в състава на Левски имаше играчи с коронавируса.

Левски стартира по-добре двубоя и след 25:18 спечели първия гейм. Локомотив обаче успя да изравни геймовете след много силен гейм, който момчетата на Владимир Орлов спечелиха с 25:22. Левски успя да измъкне третия гейм с 25:23 и поведе с 2:1 гейма. Локомотив стартира по-добре четвъртия гейм и поведе с разлика от две и три точки, но Левски съумя да изравни, да поведе в резултата и да вземе мача след 25:19 и 3:1 гейма.

Така решителната трета среща ще бъде на 10 ноември, вторник от 18:30ч. в зала "Сила" в Пловдив без публика.

Победителят в двубоя ще си осигури място в първата осмица на НВЛ, а загубилия ще играе във втората осмица на мъжкото ни първенство.