Волейболният отбор на ПСК Локомотив победи Виктория Волей в пловдивското дерби в Източната група на Висшата лига. „Черно-белите“ се наложиха с 3:2 (20:25, 25:12, 25:22, 21:25, 16:14). Срещата се игра в комплекс „Сила“.

Първият гейм бе спечелен от гостите след 20:25. През втората част Локомотив видимо заигра по-добре и даде само 12 точки на съперника. Третият гейм отново бе за „черно-белите“ след 25:22, а Виктория Волей изравни на 2:2 след 21:25 точки. Тайбрекът предложи много емоции и здрава битка, като локомотивци взеха успеха след 16:14. Въпреки поражението Виктория Волей запази второто си място във временното класиране, тъй като вече е с актив от 20 точки (6 победи и 5 загуби). Локомотив е с 6 победи и 4 загуби, но с 19 точки на третото място. Лидер е Берое с 20 точки от 8 победи и 1 загуба. В следващия кръг на 29 февруари Виктория Волей посреща Черноморец Бяла от 16 часа, а Локо гостува на Берое от 17 часа.