Единственият българин в тенис елита Григор Димитров се класира на първи полуфинал за сезона, след като победи швейцареца Стан Вавринка с 6:4, 6:4 за 85 минути игра в четвъртфинален сблъсък на турнира от сериите АТР 500 в Акапулко.

Така българинът прекъсна негативната серия от пет поредни загуби от швейцареца. Последната победа на Григор над Вавринка беше от 2016 година, а балансът в личното им съперничество вече 5:7 в полза на Стан, пише Sportal.bg. Съперник на Григор в полуфинала ще бъде победителят в мача между световния номер 2 Рафаел Надал и корееца Соонвоо Квон.

По пътя си до полуфиналите Григор вече преодоля съпротивата на Дамир Джумхур и Адриан Манарино в коренно различни сблъсъци до момента в мексиканския град, демонстрирайки хем солидна игра във важните мигове, хем ненужно усложнявайки си точките. Срещу Вавринка българинът не показа никаква слабост и заслужено се поздрави с успеха, който му осигури първи полуфинал за сезона.