Българската волейболна национална Гергана Димитрова и нейния отбор румънският Алба Блаж се класираха за финала във втория по сила евротурнир за Купата на CEV.

Алба елиминира друг румънски тим в полуфиналите - КСМ Търговище, в чийто състав е друга националка Мира Тодорова.

Реваншът, който се игра в Търгу Муреш завърши с успех за Алба с 3:1 (25:21, 25:23, 19:25, 25:20). В първия мач Алба победи с 3:0 гейма и така се класира за финала.

Първи съдия на двубоя бе българинът Любомир Сираков.

Гергана Димитрова завърши с 14 точки и стана най-резултата за Алба.

За Търговище Мира Тодорова завърши с 10 точки, а най-резултатна стана Дидона Юна Каталина Задорожнай с 16 точки.

За Алба това не е първи финал, защото тимът игра финал и в Шампионската лига през 2018, за Купата на ЦЕВ през 2019 и за Челъндж къп през 2021. Трите финала обаче румънките загубиха и все още нямат успех във финал.

Във финала Алба ще играе във финала срещу италианския Скандичи, който отстрани турския ТХИ. Италианките спечелиха първия мач с 3:0 гейма, а във втория загубиха с 2:3, но продължават към финала.

През миналата година Скандичи, който е фаворит във финала срещу Алба Блаж, спечели Челъндж къп.