Ботев Пловдив най-накрая победи Берое след завръщането си в А група преди 3 сезона и така счупи прокобата срещу старозагорци. Канарчетата направо разкатаха заралии и след множество пропуски през първото полувреме, най-фрапантни от които бяха на Иван Цветков и Чунчуков, през втората част организираха истински погром на гостите си. Старозагорци останаха с човек по-малко на терена в средата на първото полувреме след два бързи жълти картона на Джоман.

Домакините откриха резултата  в 50', след като топката беше открадната в половината на Берое. Иван Цветков овладя пред дъгата и видя включването отляво на Гамаков. На халфа не се наложи да спира топката, а директно с левия крак по диагонала намери горния далечен ъгъл на вратата. Само 5 минути по-късно Томаш Иршак получи перфектно топката от Иван Цветков зад защитата и с техничен изстрел преодоля Макенджиев за 2:0. 600 секунди след това Иван Цветков сам направи резултата класически, увенчавайки добрата си игра с гол. Пламен Николов проби по фланга, пусна успоредно на голлинията и ветеранът отблизо нямаше как да сбърка - 3:0. 7 минути преди края на редовното време Вили Бакалов успя да намали резултата на 3:1