Баскетболистите на Балкан се класираха на исторически четвъртфинал в турнира ФИБА Европа. Балкан победи с 90:74 швейцарския Фрибург и за първи път достигна до четвъртфинали в евротурнирите. Двубоят се игра в залата на Балкан в Ботевград, като градът приема един от трите т.нар. "балони", в които се играят елиминациите.

Дарко Балабан и Божидар Аврамов с по 21 точки станаха най-резултатни за Балкан, а Чеймбърс добави 19.

За Фрибург Кристиан Крайна стана най-резултатен с 12 точки.

Другият български отбор Рилски спортист загуби от руския Парма Перм с 61:90. Така руснаците не позволиха да има български четвъртфинал в турнира. Именно Парма ще е следващият съперник на Балкан.

Алекс Симеонов с 15 точки стана най-резултатен за Рилски спортист, а за победителите най-много точки отбеляза Адаш Юшкевич с 18.

В четвъртък в Ботевград от 21:00ч. Балкан ще играе срещу Парма в сблъсък за класиране на полуфиналите.