Българският национален отбор по волейбол за жени загуби от Хърватия с 1:3 (23:25, 23:25, 25:15, 23:25) в четвъртия си мач от Група В на Европейските игри в Баку, който се игра пред около 1500 зрители в Кристалната зала.

Нашите момичета допуснаха много непредизвикани грешки в първите два гейма и след 66 минути вече изоставаха с 0:2. В третата част "лъвиците" подобриха значително представянето си най-вече на посрещане, което даде възможност на разпределителката Лора Китипова да комбинира по-успешно със своите нападатели. Това даде резултат и "трикольорките" взеха убедително гейма с 25:15.

За съжаление, в четвъртата част състезателките на селекционера Драган Нешич изпуснаха аванс от 4 точки при 21:17. Хърватките направиха някои ключови блокади, обърнаха резултата и затвориха мача с 3:1 след точно два часа и две минути игра, за да запишат първа победа в дебютното издание на престижния форум.

Емилия Николова изигра добър мач и бе най-резултатна за нашия отбор с 20 точки, съобщи sportal.bg.

Топреализатор в двубоя стана Сена Ушич с 26 точки (44% позитивно, 28% отлично посрещане и 46% в атака), а опитната Саманта Фабрис добави 21 точки (33%в атака).

За България най-резултатна бе Емилия Николова с 20 точки (40% в атака). Капитанът Елица Василева завърши мача с 18 точки (32% позитивно, 24% отлично посрещане и 41% в атака), а Христина Русева реализира 17 точки (9 блокади и 44% в атака).