България победи Малта с минималното 1:0 в квалификация за Евро 2016 и запази шансовете си за третото място, осигуряващо участие в баражите за място във финалите на турнира на Стария континент.

Единственият гол в срещата отбеляза Ивелин Попов в 56-ата минута на мача, игран на стадион "Та Кали" в Ла Валета. В края на първото полувреме националите ни можеха да поведат в резултата, но Илиан Мицански пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Владимир Гаджев. В края на срещата пък Станислав Манолев уцели греда. Възпитаниците на Ивайло Петев все пак стигнаха до изключително ценен успех, който запазва живи шансовете на България за бараж, особено след грешната стъпка на тима на Норвегия, който не успя да победи Азербайджан у дома (0:0). В третия мач от група Н Хърватия - Италия също не бе излъчен победител - 1:1. Хърватия е начело в групата с 14 точки, следвана от Италия с 12 и Норвегия с 10. България е на четвърта позиция с 8 т. Азербайджан има 4, Малта - 1.