Баскетболният тим на Академик Пловдив загуби с 89:99 след две продължения първото си домакинство за сезона в НБЛ. Срещата от втория кръг на първенството беше доста драматична и завърши в редовното време 74:74. Последва и ново равенство след първото продължение - 10:10.

Гостите стартираха по-добре двубоя и след 23:17 поведоха в резултата. Във втората четвърт пловдивчани играха добре, но загубиха след 18:16 и така на полувремето резултатът беше 41:33.

В третата Рилецо спечели с 21:17. Пловдивчани изиграха страхотна последна четвърт, която спечелиха с 24:12 и се стигна до продължения след 74:74.

Драмата продължи и в продълженията, когато Рилецо поведе с 10:7, но с кош 20 секунди преди края на бившия играч на Рилски спортист Тони Гуджино пловдивчани отново изравниха резултата - 84:84 и двубоят трябваше да се решава след второ продължение.

Във второто продължение Рилецо се наложи с 25:15 и спечели двубоя с 99:89.

Капитанът Васил Бачев, Николай Николов и Йере Вучица станаха най-резултатни за домакините с по 17 точки. Брандън Браун стана най-резултатен за Рилски спортист с 23 точки.