Академик Пловдив загуби Черноморец с 96:104. Бургазлии направиха поредна силна победа, след като победиха и Левски у дома в предния кръг.

Гостите стартираха доста силно и поведоха с 29:14 след първите 10 минути. Втората четвърт беше спечелена с 32:24 от бургазлии и така те имаха преднина от 61:38 на полувремето.

Академик се върна в мача след много силна трета част, която спечели с 27:13. В последната четвърт не се стигна до обрат, след като пловдивчани успяха да спечелят с 31:30 и така след 96:104 загубиха срещата.

Капитанът на Академик Васил Бачев изигра страхотен мач и отбеляза 34 точки, Обрад Томич добави 13, а с 12 се отчете Йере Вучица. Дианте Болдуин стана най-резултатен за гостите с 28 точки.

Във вторник Академик гостува на Спартак Плевен в среща от НБЛ, а в четвъртък Академик приема Берое в Балканската лига.