Академик Пд грабна втора победа във втория си мач в Балканската лига. Пловдивският баскетболен тим направи страхотен обрат и надви като гост черногорския Теодо с 86:80 /24:19, 13:28, 31:12, 21:18/. Момчетата на старши треньора Йордан Янков губеха с 10 точки на почивката, но пречупиха съперника си с много силна трета четвърт, в която изковаха крайния успех. Макар и без трима основни състезатели - Адриян Секулов, Тони Гуджино и Робърт Георгиев, Академик Пд показа, че е по-добрият отбор и напълно заслужено спечели.

Пловдивчани започнаха по-добре и взеха аванс от 5 точки след първата четвърт. Последваха силни мнути за домакините, които не само че стопиха пасива, но и осъществиха пълен обрат до 47:37 на полувремето. До средата на третата четвърт Академик успя да изравни със силна игра в защита, две тройки на Николай Титков и точни изпълнения на наказателни удари на Мартин Сотиров и Николай Николов. В един момент авансът на гостите дори набъбна на 16 точки. В заключителните секунди домакините слязоха под 10 точки пасив, но и в последната четвърт пловдивският тим напълно контролираше развоя на срещата.

Академик Пд показа висок процент в далечната стрелба, реализирайки 12 от 26 опита от тройката. Осезаемо бе превъзходството и в борбите под коша, особено през втората част - 43:35 в полза на българския отбор. Цели 6 състезатели на тима записаха двуцифрен актив. Мартин Сотиров бе най-резултатен за победителите с 18 точки. Николай Титков добави 17, Васил Бачев - 13, Николай Николов и Обрад Томич - по 12, като последният добави и 10 борби за дабъл-дабъл. Томислав Минков реализира 10 точки. За домакините се отличиха Вучкович с 25 точки и Кушовац с 22. В петък Академик гостува на друг черногороски тим - Ибар.