Академик Пд игра добре, но записа втора загуба в предсезонните контроли. Пловдивският баскетболен тим отстъпи на гостуващия румънски отбор на Сибиу с 64:66 в зала СИЛА. Двубоят бе равностоен през цялото време, като след първата четвърт гостите имаха точка аванс при 20:19. До почивката Академик обърна развоя и поведе с 40:36 след първите 20 минути и с 60:54 след третата четвърт. Сибиу успя да се върне и на свой ред излезе напред с 66:64 4.37 минути преди края. Тогава мачът бе спрян преждевременно заради заетост на залата, за което Академик Пд се извинява на зрителите, наблюдавали срещата по интернет.

Адриян Секулов бе най-резултатен за пловдивчани с 13 точки, Васи Бачев добави 12, Йере Вуцица се отчете с 8 точки и 6 борби. Адсон бе най-резултатен за Сибиу със 17 точки, Лютет добави 13, Джаксън - 11. В петък от 18 часа Академик Пд посреща друг румънски съперник - Тимишоара, отново в зала СИЛА.