Отборът на ЖФК Локомотив допусна поражение в първия кръг на Swiss Capital Лига. “Черно-белите” записаха домакинска загуба от Пълдин с 2:4. Срещата се игра от 18:00ч. на стадиона в село Оризари.

Възпитаничките на Златка Габерова стигнаха до първата опасност в срещата – добро разиграване на Локомотив завърши с изстрел с глава на Манчева покрай врата. В 26-ата минута “черно-белите” откриха резултата. Цветана Манчева се разписа директно от фаул с удар от над 30 метра за 1:0. В 42-ата минута гостите от Пълдин изравниха за 1:1 с изстрел от дистанция. Локомотив бързо си върна преднината и в 44-ата минута Мирослава Диновска направи 2:1.

Гостите започнаха по-активно в началото на второто полувреме. В 52-ата минута Пълдин изравни за 2:2 директно от корнер, а десет минути по-късно поведе за 2:3. Цветана Манчева имаше възможност да възстанови равенството, но ударът и мина встрани от вратата на Пълдин. Крайното 2:4 бе оформено пет минути преди края на срещата.

ЖФК Локомотив: Илиана Минкова, Цвета Такучева, Кремена Петкова, Мария Павлова, Мирослава Диновска, Радослава Кирова, Даниела Мореева,  Кристин Кръстева, Даниела Савова, Златка Габерова, Цветана Манчева (Мария Неделчева, Далия Ангелова, Антоанета Начева)