Локомотив продължава без победа в първенството от началото на сезона, след като тимът направи 0:0 като гост на Ботев Враца. Пловдивчани трябва да съжаляват за пропусната възможност, защото имаха по-чисти положения.

В 22-та минута Венсан Марсел стреля, но Костов спаси, а след топката отиде при Шакил Сно, но и неговият удар беше спасен от вратаря на врачани.

В 38-та минута удар на Виктор Василев беше спасен от Илко Пиргов.

Последва и отговор от Локомотив, капитанът Димитър Илиев стреля, но Костов отрази удара му.

В 68-та минута Илиев отново не успя да преодолее Костов.

В 77-та минута Умарбаев изведе чудесно Минчев, който излезе сам срещу Костов, но вратарят отново спаси. В атаката обаче беше свирена засада на Умарбаев.

Последва и удар на Бабунски от Ботев Враца, но Пиргов спаси.

В 83-ата минута след разбъркване в наказателното поле Бирсент Карагарен стреля с ножичен удар към вратата на Костов. Стражът не мръдна от мястото си, но за негово щастие топката премина встрани.

В класирането Локомотив е 13-и с две точки, а Ботев Враца е с девет точки.

Следващият мач на тима ще е на 11 или 12 септември срещу тима на Левски у дома.

Ботев Враца: Красимир Костов, Дориан Бабунски, Илия Миланов, Костадин Ничев, Мартин Костадинов, Мартин Николов, Матеус Енрике Касини Де Паула, Сержио Филипе Рамос да Силва, Стефан Гаврилов, Мирослав Маринов, Виктор Василев

Локомотив: Илко Пиргов, Милош Петрович, Артур Крачун, Олексий Биков, Петър Витанов, Лукас Салинас, Венсан Марсел, Шакил Сно, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Георги Минчев