Царско село удари Левски с 1:0 на Герена и продължи черната серия на сините, които все още нямат победа на своя стадион през 2020 година - нещо непознато в историята на клуба. Божидар Васев вкара поедния гол в самия край на първото полувреме. Така тимът на Любослав Пенев поведе парада в efbet Лига, докато 26-кратните шампиони се свлякоха в зоната на изпадащите. "Царете" имат актив от седем точки и са без допуснат гол, докато играчите на Георги Тодоров е с едва една точка от първите три кръга - също антирекорд за сините.

Сините упражниха натиск в началото, но Паулиньо пропусна стопроцентово положение сам срещу вратаря. В 45-та минута Ивайло Марков центрира на далечната греда, където Стаматов и Даске не се ориентираха, а връхлитащият Божидар Васев с глава матира Ники Михайлов. Това бе първо попадение за клуба на Стойне Манолов в историята срещу Левски. Малко преди това голмайсторът на домакините Робърта се контузи и напусна терена. До края сините опитаха всичко, удариха две греди, но не им достигна класа да спасят поне точката. Гостите заслужиха победата, а Мирослав Будинов можеше да я направи още по-убедителна.