Славия удари Левски с 2:1 на Герена и спечели 147-то най-старо столично дерби в елита на България. "Белите" надвиха "сините" по всички параграфи пред около 8000 зрители на стадион "Георги Аспарухов". Големият герой в мача бе Ивайло Димитров, който вкара и двете попадения. Той беше точен в 7-ата и 54-ата минути, след пкато бе извеждан сам срещу вратаря, а освен това удари греда и изпусна още едно чисто положение. Единственото попадение за домакините бе дело на Найджъл Робърта с глава в 27-та минута. Дени Алар от Левски беше изгонен малко преди края за удар без топка.

Така игралият много слабо състав на Петър Хубчев освен това загуби Мартин Райнов и Алар за мача с Лудогорец в четвъртък, а Паулиньо беше изнесен на носилка и закаран в болника, като най-вероятно и той ще бъде аут за мача за Купата на България. Освен това в последните секунди беше спестен нарисуван червен картон на Тиам. Славия изигра отличен мач и пропусна да запише по.убедителна победа над безидейния си противник. За отбелязване е, че в състава на белите играха 13 български футболисти, като единствено вратарят бе чужденец.