Берое удари беззъб Левски насред Герена с 2:0 в първия кръг на новото футболно първенство. Гостите играха спокойно и зряло и нямаха особени проблеми срещу раздирания от жестока финансова криза тим на домакините. Двете попадения паднаха до почивката, а през втората част сините почти не създадоха сериозна ситуация и нямаха идея как да достигнат до по-добър резултат.

В 34-ата минута хубав пробив на Макута намери отдясно Бакалов, който центрира към наказателното поле. Подаването бе безобидно, но Славчев си вкара автогол, след като не се ориентира добре и топката рикошира в коляното му, за да влезе във вратата на Михайлов.

В 41-ата минута резултатът вече бе 2:0 в полза на гостите. Нова добра флангова комбинация - този път отляво позволи на Стоянов да намери в наказателното поле Октавио. Първият удар на халфа бе париран, но при добавката той не сгреши.