Носителят на Шампионската лига Реал Мадрид победи с 2:0 немския Айнтрахт Франкфурт, който спечели Лига Европа и грабна Суперкупата на Европа. Мачът се играе във финландската столица Хелзинки.

Реал откри в 37-та минута, когато след корнер Бензема засече с глава, след което Каземиро успя да върне също с глава топката на пътя на Алаба, който отблизо откри резултата.

Мадричани решиха всичко в 65-та минута, когато Винисиус проби по левия фланг и много добре позиционира подаването си в наказателното поле. Французинът стреля в средата на вратата, а Трап, който бе хванат в крачка, не успя да се намеси добре и се стигна до 2:0.

С успеха Реал вече има пет трофея за Суперкупата и изравни на върха по титли Барселона и Милан, които също са пет.