България победи с 1:0 Северна Ирландия във втория си мач от Лигата на нациите. Кирил Десподов вкара единственият гол в 40-та минута.

Двубоят се игра пред над 13 000 и страхотна атмосфера на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. На стадиона бяха кметът на Пловдив Костадин Димитров, президентът на БФС Георги Иванов, най-успешният български футболист Христо Стоичков и редица други ВИП гости.

Още в самото начало на двубоя Георги Костадинов стреля с глава и принуди вратаря на гостите да спасява.

Последва и сериозно меле в пеналта и се стигна до греда за националите.

В 22-та минута удар на Десподов мина покрай вратата.

В 30-та минута Десподов стреля от фаул, нацели гредата и така за втори път ирландците се спасиха.

В 39-та минута Айзък Прайс стреля, но покрай вратата.

В 40-та минута вратарят на гостите сбърка и Алекс Колев пресече топката и подаде към Кирил Десподов, който реализира за 1:0.

Малко след това Чарлс центрира, получи се рикошет, който затрудни Митов, но вратарят изби.

В 68-та минута Шейн Левъри стреля опасно, но Митов с една ръка спаси.

Малко преди края Левъри стреля, но не затрудни Митов.

Така България записа първа победа в Лигата на нациите за този сезон и продължи серията без загуба.

В другия мач от групата Беларус победи като гост Люксембург с 1:0.

След първите мачове в групата България и Беларус са първи с по 4 точки, Северна Ирландия е на третото място с 3 точки, а Люксембург е без точка.

Следващите мачове на националите са на 12 октомври - домакинство на Люксембург отново на Колежа и гостуване на Северна Ирландия на 15 октомври.

България: Димитър Митов, Виктор Попов, Алекс Петков, Живко Петков, Фабиан Нюрнбергер, Георги Костадинов (Симеон Петров 78 мин.)  Радослав Кирилов (Здравко Димитров 72 мин.) Кирил Десподов (Станислав Иванов 78 чин.), Илия Груев, Мартин Минчев (Васил Панайотов 72 мин.), Александър Колев (Ахмед Ахмедов 63 мин.)

Северна Ирландия: Бейли Пийкок-Фаръл, Трей Хюм (Рос МакКозланд 83 мин.), Даниел Балърд, Пади Макнеър (Калъм Маршал 83 мин.) Кирън Браун, Шей Чарлз (Шейн Левъри 72 мин.), Джордж Савил (Пол Смит 73 мин.), Джамал Люис, Конър Брадви, Дион Чарлс, Исаак Прайс (Али МакКан 83 мин.)