Лудогорец успя да елиминира гръцкия гранд Лудогорец и достигна до плейофа за класиране в групите на Шампионската лига. Първият мач в Гърция завърши 1:1, а в реванша в Разград се стигна до 2:2. Лудогорец беше категоричен при дузпите - 4:1 и продължава за първи път от 2016-а година към последното стъпало преди групите на Шампионската лига.

В 31-та минута Олимпиакос откри резултата. Масурас центрира в наказателното поле, а Ян Мвила успя да засече и да открие резултата.

Лудогорец успя да направи пълен обрат, след като в 49-та минута. Сотириу свали топката с глава във вратарското поле, а Рубен Семедо се опита да избие, но си вкара автогол.

В 55-та минута Кирил Десподов беше фаулиран в наказателното поле от Андроутсос. Съдията отсъди дузпа, която Сотириу реализира, правейки пълен обрат.

В 62-та минута и Олимпиакос получи дузпа за нарушение извършено от Клод Гонсалвеш. Ел Араби вкара за 2:2, а съдията направи голям гаф като изгони Оливие Вердон за втори жълт картон. Вердон обаче имаше само един и съдията поправи грешката си.

В 86-та минута за втори жълт картон Ба беше изгонен за втори жълт картон и гърците останаха с 10 човека.

В продълженията не се стигна до нови голове и всичко трябваше да се реши след дузпи.

При тях Лудогорец вкара всичките си дузпи точни бяха - Сотириу, Сантана, Вердон и Сисиньо, а Олимпиакос изпусна чрез Валбуена и Хасан, а наказателния удар реализира само Кени Лала.

Така Лудогорец за първи път от 5 години достигна до плейофа за влизане в групите на Шампионската лига.

В битка за място в групите на Шампионската лига Лудогорец ще срещне шведския Малмьо, който отстрани шотландския Рейнджърс.