Байерн Мюнхен не остави никакви шансове на Борусия Дортмунд в дербито на кръга в Бундеслигата. Баварците спечелиха с 4:2 и отново се завърнаха на върха в немския елит. Мачът беше и дебют за новия треньор на Байерн Томас Тухел.

Байерн откри в 11-та минута, когато вратарят на Дортмунд Кобел направи ужасяваща грешка. Той се опита да изчисти топката от наглед безобидно подаване на Упамекано от половината на Байерн, който искаше да изведе Сане, вместо това Кобел се размина с топката, а Сане реши да покаже феърплей и остави кълбото да влезе във вратата след подаването на защитника - 1:0.

В 18-та минута Байерн удвои, Де Лихт засече с глава, а топката се рикошира в Томас Мюлер и влетя в мрежата на Кобел за втори път.

В 23-та минута ужасът за Кобел продължи той успя да избие удар на Сане, но топката попадна при Мюлер, който без проблем реализира за 3:0.

В 50-та минута Сане пусна по трева към Коман, който засече за 4:0.

Дортмунд все пак вкара почетен гол в 72-та минута, когато Гнабри фаулира Белингам и съдията отсъди дузпа, която Емре Джан превърна в гол за 4:1.

В 90-та минута след хубава комбинация между Герейро и Маален последният успя да реализира за 4:2.

С успеха Байрен събра 55 точки и си върна лидерската позиция, а Борусия Дортмунд остана на второто място с 53 точки.