Аталанта победи с 3:0 Байер Леверкузен на финала в Лига Европа в Дъблин. Италианците сложиха край на серията без загуба на Леверкузен, а немците няма да могат да направят требъл.

В 12-та минута Запакоста намери Луукман, който на опразнената врата на пеналта откри резултата.

В 27-та минута Луукман вкара нов много хубав гол, след като пое топката и с изстрел от границата на пеналта реализира за 2:0.

В 75-та минута Аталанта реши всичко. Скамака пусна към Луукман, който овлядя и със страхотен изстрел в пеналта оформи своя хеттрик 3:0.

Така Аталанта спечели за първи път в историята си спечели евротурнир. Леверкузен пък няма да може требъл и серията без загуба беше прекъсната.

Немците спечелиха Бундеслигата и все пак ще има възможност да вземе дубъл в събота във финала за Купата на Германия.