Ботев записа страхотна победа с 1:0 срещу Левски,  след като тимът игра над половин час с човек по-малко, заради директен червен картон на Там. Единственото попадение реализира Вини Трибуле в 88-та минута и донесе трите точки за пловдивчани.

Символичното начало на двубоя даде актьорът Павел Иванов, който играе Гунди във филма за легендарния футболист, който в кариерата си е играл за Ботев и Локомотив.

В 17-та минута Майкон отправи удар от границата на пеналта, но Бернат изби.

Ботев започна вихрено двубоя и вкара още 8-та минута, когато Ехидже Укаки центрира в пеналта, а Вини Трибуле засече отблизо с глава. Голът обаче беше отменен заради засада.

В 21-та минута Сангаре стреля опасно, но Бернат изби в корнер.

В 22-та минута Укаки се контузи и беше заменен принудително от Никола Илиев.

В 39-та минута след сериозен карамбол след корнер Сангаре стреля, а Бернат изби в корнер.

Така завърши и първото полувреме без попадения.

В началото на втората част Трибуле отправи изстрел, но над вратата.

В 54-та минута Алдаир стреля, но Бернат улови.

В 58-та минута Йонас Там сгреши и фаулира Сангаре. След над 4-минутно гледане с ВАР съдията Никола Попов изгони Там с директен червен картон.

В 83-та минута Кристиан Димитров стреля с глава, но Бернат улови.

В 88-та минута Ботев успя да реализира, след като Ивелин Попов опита центиране, но топката избяга и попадна при Трибуле, който се завъртя и със страхотен изстрел от дъгата на пеналта порази вратата на Левски и този път попадението беше признато - 1:0. Това беше и дебютен гол за Трибуле.

Ботев е трети с 22 точки, а Левски е втори с 25 точки.

Сега предстои пауза за националните отбори, а следващият мач на Ботев е на 19 октомври - домакинство на Славия.

Ботев: Ханс Кристиан Бернат, Николай Минков, Йонас Там, Антоан Конте, Константинос Балоянис, Ален Корошец, Антонио Перера (Янис Карабельов 58 мин.), Ехидже Укаки (Никола Илиев 22 мин. (Атанас Чернев 66 мин.), Ивелин Попов, Кристиан Нвачукву (Алекса Мараш 66 мин.), Вини Трибуле

Левски: Матей Маркович, Келиан ван дер Кап, Кристиан Димитров, Цунами, Карлос Охене (Джауад Ел Джемили 66 мин.), Алдаир Невес, Кристиан Макун, Евертон Бала(Марин Петков 74 мин.), Майкон (Патрик Габриел-Балчев 74 мин.), Мустафа Сангаре, Александър Колев