Ботев победи с 2:1 Левски като гост и постигна първа победа в София срещу "сините" от 1997г. На "Герена" Ботев нямаше успех от 31 години. Живко Атанасов вкара бърз гол в 4-та минута за Левски, но Емануел Току с два бързи гола в началото на второто полувреме направи пълен обрат и донесе историческата победа за "канарчетата".

Още в четвъртата Левски откри резултата. Здравко Димитров центрира от корнер, а Мартин Петков засече с крак, но топката срещна гредата, но при добавката Живко Атанасов отблизо не сгреши - 1:0.

В 9-та минута Маркиньос стреля, ударът му беше блокиран от защитник на Левски, но отиде опасно към вратата на Михайлов. Вратарят беше хванат в крачка, но топката премина над вратата.

В 24-та минута Краев стреля, но ударът му премина в аут.

В 32-та минута Атанас Илиев получи страхотен дълъг пас, овладя топката и остана сам срещу Михайлов, изстрелът му обаче беше спасен с една ръка от стража на Левски.

В края на първата част удар на Току в наказателното поле премина над вратата.

В 46-та минута Ботев изравни резултата. Реда Рабей центрира от корнер, а Краев изчисти с глава, но право в Емануел Току, който бързо успя да овладее и с хубав изстрел не остави шансове на Михайлов - 1:1.

В 49-та минута Ботев стигна до пълен обрат. След разбъркване при корнер топката достигна отново при Емануел Току, който с хубав удар по тревата реализира за бързия обрат - 2:1 за Ботев.

Така Ботев постигна историческия успех срещу Левски в София и сложи край на най-лошата си серия като гост.

С успеха Ботев събра 29 точки и остава на 10-то място, а Левски е осми с 38 точки.

В неделя Ботев приема Царско село в последния си мач за сезона.

Левски: Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Начо Монсалве, Патрик-Габриел Галчев, Драган Михайлович, Мартин Райнов, Мартин Д.Петков, Марин Петков (Радослав Цонев 63 мин.), Здравко Димитров (Борислав Цонев 63 мин.), Адриан Краев (Билал Бари 70 мин.)

Ботев: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Станислав Работов, Виктор Генев, Па Конате, Реда Рабей, Джонатан (Славчо Шоколаров 68 мин.), Мишел Еспиноса, Емануел Току, Атанас Илиев, Маркиньос (Мите Цикарски 78 мин.)