След три мача без зауба в Лига Европа Ботев бе приземен на домашна сцена и загуби от Пирин с 0:1 при домакинския си мач от първия кръг на Първа лига в Коматево. Двубоят се игра без публика заради наказание на канарчетата. Така жълто-черните получиха сериозен удар по самочуствствието си след отличните игри в Европа и трябва да го превъзмогнат, за да се надяват на краен успех срещу Бейтар в четвъртък от 20.30 часа на стадион Лазур в Бургас. Домакините играха слабо и безидейно, изглеждаха и уморени, което бе обяснимо след тежкия първи мач в Израел. Техните съперници бяха по-организираният и напорист тим и заслужено се поздравиха с победата.

Противно на очакванията орлетата започнаха активно и още в 9-та минута  пропуснаха чисто положение. Станислав Костов бе изведен с дълго подаване, нападателят финтира Пламен Димов, стреля, Чворович спаси, а Даниел Младенов прати топката в аут при добавката. В 33-та минута Юлиано от Ботев отправи силен шут от 25 метра, но Макенджиев спаси. Първото полувреме протече бързо и динамично и бе доста оспорвано и равностойно, като все пак канарчетата имаха териториален превес.

Той дори се засили през второто полувреме, но без да доведе до нещо съществено пред вратата на гостите, които продължиха да действат организирано и нахъсано. Треньорът на Пирин Милен Радуканов бе изгонен от рефера в 66-та минута, след като навлезе на терена. Бившият наставник на Ботев изрази недоволството си от мълчанието на рефера при едно падане на Станислав Костов в пеналта на домакините.

В 79-та минута орлетата поляха домакините със студен душ в и без това дъждовното време в Коматево. Костов подхвана една атака отдясно, пусна към Младенов, той към Траянов, който пък изведе непокрития Благов. Последният стреля и направи Чворович безпомощен. До края канарчетата така и не можаха да излязат от стереотипа, в който действаха почти през целия мач, и не застрашиха сериозно вратата на Макенджиев.

БОТЕВ - ПИРИН 0:1

0:1 Благов 79

БОТЕВ ПД: 99. Чворович, 2. Панов, 70. Димов, 4. Генев, 23. Минев, 6. Алваро, 7. Бризола, 8. Неделев, 10. Юсеин, 11. Тасев, 20. Косоко

ПИРИН: 22. Макенджиев, 21. Башлиев, 14. Николов, 3. Сандев, 18. Попев, 24. Костадинов, 6. Паланков, 30. Траянов, 11. Младенов, 7. Рениа, 19. Костов

СЪДИЯ: Никола Попов

СТАДИОН: “Ботев 1912”, Коматево

НАЧАЛО: 20:30 часа