Няма да има втори пореден пловдивски финал за Купата на България. ЦСКА взе реванш за миналогодишното си драматично отпадане в полуфинала и победи Ботев Пд с 2:0 на Армията. Така след 0:0 в първия мач в Коматево армейците ще оспорват трофея с Локомотив Пд след седмица. Въпреки загубата Ботев заслужава поздравления. Особено през втората част канарчетата играха с желание и можеха да изравнят резултата при 0:1 но в крайна сметка опитът и класата на домакините си каза тежката дума.

Грозни сцени се разиграха преди и след началото на срещата, когато се стигна до физическа саморазправа между жълто-черни фенове и полицията. Три автобуса с фенове на Ботев не бяха допуснати да влязат до около 20-ата минута на срещата, когато вече домакините водеха в резултата с 1:0. Запалянковците на канарчетата са били с билети, но домакините отказваха да ги пуснат, въпреки нареждането на делегата на мача. На мястото дойде и линейка, която оказа първа помощ на пострадали при сблъсъците.

Двубоят започна равностойно, като канарчетата се опитваха да бъдат активни и да пресират червените. Домакините обаче вкараха при първата си голова възможност- В 19-та минута Турицов бе изведе отлично на десния фланг, центрира и Бандаловски си вкара автогол, като засече топката в собствената си врата. Десетина минути по-късно армейците пропуснаха още две възможности. Най-напред вратарят на Ботев Янков Георгиев блестящо отрази хубав удар на Евандро, а при последвалия ъглов удар Али Соу стреля с глав над гредата. В 42-та минута ЦСКА пропусна още една възможност. При акция отляво Мазику се измъкна и подаде към Тиаго, но Георгиев се намеси, а след това Бандаловски успя да блокира удара на Греъм Кери отблизо. Малко след това отново Кери стреля от въздуха от границата на пеналта, но право в ръцете на вратаря на Ботев.

Канарчетата започнаха много силно второто полувреме и още в 47-та минута пропуснаха златен шанс да изравнят. Филипов бе изведен отлично отляво, подаде към непокрития Александър Тонев, но той стреля встрани от вратата от отлична позиция. В ответната атака Евандро бе изведен, центрира, но двама футболисти на ЦСКА се разминаха с топката. В 51-та минута Ботев изпусна втори шанс, след като Неделев тресна напречната греда след отлично изпълнение на пряк свободен удар. Противно на логиката обаче Ботев получи втори гол. В 54-та минута домакините разиграха отлична акция отляво, Али Коу направи двойно с Тиаго и хладнокръвно се разписа за 2:0. 10 минути по-късно Янко Георгиев спаси пореден удар на Кери. До края не се случи нищо интересно и резултатът се запази.

ЦСКА-СОФИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:0 /в първия мач 0:0/

1:0 Бандаловски 19 автогол

2:0 Али Соу 54

ЦСКА-СОФИЯ: 13. Бусато, 19. Турицов, 26. Антов, 11. Занев, 18. Мазику, 6. Пинто, 15. Малинов, 8. Кери, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Соу

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Георгиев, 24. Марин, 25. Работов, 11. Бандаловски, 28. Филипов, 2. Перейра, 17. Балтанов, 8. Неделев, 20. Бурбано, 7. Тонев, 10. Вутов