Ботев взе реванш срещу гостуващия Ботев Враца в първия мач от плейофите на втората осмица в Коматево. В последното си домакинство в редовния сезон Ботев загуби от този съперник с 0:1, сега обърна врачани с 3:2 със страхотен гол на Тодоро Неделев в края. Канарчетата заслужиха победата с настоятелната си игра, особено след почивката, но се видя, че са далеч от оптималната си форма.

Ботев вкара гол още в началото чрез Слави Шопов, но младият нападател бе в засада и попадението бе отменено. В 16-ата минута гостите поведоха. След късо изпълнение на корнер отляво Керчев стреля, топката рикошира в крака на Терзиев и се оплете в мрежата. До края на полувремето Ботев така и не можа да създаде чисто голово положение.

В 48-та минута жълто-черните изравниха. Вратарят на врачани сгреши фатално пред пеналта, след като тръгна да лъже играч на домакините, топката попадна у Неделев, който с прецизен удар я вкара в опразнената врата. В 52-та минута нападателят на врачани Петър Атанасов пропусна чисто положение, след като изскочи сам срещу вратаря след грешка в защитата на домакините, но стреля крайно неточно. В 57-та минута Керчев си вкара автогол, след като Марин отклони топката при корнер отляво. Домовчийски обаче възстанови равенството, засичайки отблизо центриране отдясно в 72-та минута. Натискът на Ботев даде резултат и в 83-тата Неделев фиксира победата с ювелирен шут от двайсетина метра.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - БОТЕВ (ВРАЦА) 3:2
0:1 Венцислав Керчев (16)
1:1 Тодор Неделев (48)
2:1 Венцислав Керчев (57 авт)
2:2 Валери Домовчийски (72)
3:2 Тодор Неделев (83)

БОТЕВ (ПД): Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Иван Бандаловски, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Станислав Шопов, Фабио Бурбано, Александър Тонев

Старши треньор: Ферарио Спасов

БОТЕВ (ВР): Христо Митов, Ангел Лясков, Атанас Зехиров, Венцислав Керчев, Даниел Генов, Доминик Янков, Илия Миланов, Петко Ганев, Петър Атанасов, Христо Златински, Чавдар Ивайлов