Наско Илиев подчини Левски за първи успех на Ботев от над месец, бой между феновете на "сините" беляза двубоя

"Канарчетата" победиха Левски с 2:1 и записаха първи успех от над месец

Пловдив 26.09.2020 23:05 2461 1

Ботев победи с 2:1 Левски и записа първа победа от повече от месец. Атанас Илиев в рамките на само пет минути между 15-та и 20-та минута даде много добра преднина на Ботев. Борислав Цонев от дузпа оформи крайния резултат.

Двубоят беше наблюдаван от легендарният играч Божидар Искренов - Гибона, който е играл и за двата тима.

В началните секунди Ботев стартира много добре. Първо удар на Филипов с глава от наказателното поле премина над вратата, а след това и Мите Цикарски имаше подобен шанс, но този път Михайлов спаси. В 13-та минута феновете на Левски се сбиха по между си в сектора на гости. Полицията се намеси като влезе в сектора, бяха и арестувани и фенове на "сините". В 15-та минута страхотен извеждащ пас пусна Мите Цикарски към Атанас Илиев, който пое и откри резултата. Само пет по-късно голът се повтори, като разликата беше само подавачът - Славчо Шоколаров, а отново Атанас Илиев реализира и удвои преднината на домакините. В 27-та минута Борислав Цонев беше фаулиран от Филип Филипов и съдията отсъди дузап, която Цонев реализира и намали резултата. Последваха две сериозни опасности пред вратата на Ботев. Първо в 34-та минута Борислав Цонев стреля от фаул, а Аргилашки изби в корнер, а след изпълнението на ъгловия удар Даске игра с глава, но Михайлов спаси.

В началните минути на втората част нямаше много положения. В 57-та минута опасен изстрел с глава на Робърта премина покрай вратата. В 62-та минута Аргилашки спаси удар на Борислав Цонев от фаул. В 64-та минута и Неделев отправи удар от пряк свободен удар, но той мина над вратата. В 89-та минута Спийрингс опита удар, който Аргилашки спаси. В последните секунди Димитър Тонев можеше да отбележи, но ударът му беше спасен от Михайлов.

Така Ботев записа първи успех от над месец и е 11-ти с 8 точки, а Левски е шести с 10 точки.

В петък Ботев гостува на ЦСКА 1948.

Ботев: Георги Аргилашки, Мите Цикарски (Димитър Тонев 85 мин.), Станислав Работов, Виктор Генев, Джонатан Перейра, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса, Тодор Неделев, Станислав Шопов (Кристиян Добрев 78 мин.), Филип Филипов, Атанас Илиев (Иван Василев 90 + 1 мин.)

Левски: Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Алекс Петков, Живко Атанасов, Матео Стаматов (Орлин Старокин 70 мин.), Стейн Спийрингс, Насиру Мохамед (Станислав Иванов 46 мин.), Борислав Цонев, Радослав Цонев (Тома Даске 10 мин.), Паулиньо, Найджъл Робърта (Стивън Петков 65 мин.)