Ботев игра храбро и измъкна страхотен турнирен резултат при гостуването си Бейтар в Петах Тиква, Израел в първия мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Така канарчетата имат отлични шансове за реванша на Лазур в Бургас следващия четвъртък от 20.30 часа. Отборът на Николай Киров обаче трябва да има едно наум, тъй като Бейтар минава за по-силен гост, отколкото за стабилен домакин. Доказа го и предишния мач скрещу унгарския Вашаш, в който израелците едва биха с 4:3 у дома, но пометоха съперника като гости с 3:0.

Макар че допуснаха грешки в защита, които останаха ненаказани от прехваленото нападение на домакините, жълто-черните трябва да бъдат поздравени за начина, по който проведоха тази среща. В нито един момент те не се затвориха, играха открито и атакуващо, опитвайки се да използват празните пространства в  защитата на Бейтар. Не на последно място трябва да се отбележи и фактът, че издържаха физически в голямата жега и влага на Петах Тиква. И всъщност бяха по-добрият отбор в последната част на мача.

Бейтар очаквано започна по-активно и още 4-та минута капитанът Шехтер се озова на добра позиция, но ударът му бе спасен от Чворович. Постепенно жълто-черните изравниха играта, но получиха нелеп гол. В 11-та минута домакините изпълниха корнер отляво, вратарят Чворович излезе много неразчетено и Хила с глава откри резултата. В 21-та минута Серкан Юсеин стреля опасно от 20 метра, но вратарят на Бейтар спаси. При ответната атака Меледже сгреши пред пеналта, Конте напредна и стреля, но ударът му мина на сантиметри от десния страничен стълб.

Постепенно Ботев наложи териториално надмощие, но гостите атакуваха опасно. В 33-та минута непокрития Панов бе изведен отдясно и стреля силно от малък ъгъл, но Клейман бе на мястото си. Само минута по-късно Ботев пропусна златна възможност за изравняване. Косоко отлично изведе Неделев сам срещу вратаря, но ударът на капитана с левия крак мина встрани от вратата. Междувременно Шехтер пропиля шанс за 2:0, стреляйки над гредата от няколко метра. В заключителните минути на първото полувреме Чворович се реабилитира са грешката си при гола и спаси чисти положения на Хила и Шехтер.

След почивката Бейтар натисна здраво, грешките в отбраната на жълто-черните се увеличиха, но Чворович се отличи с няколко решителни намеси. Постепенно канарчетата отново се окопитиха и двайсетина минути преди края успяха да изнесат играта в по-предни позиции. В 70-та минута Неделев отлично изведе резервата Тонис Тасев, но ударът на последния бе отразен с мъка от вратаря. Две минути по-късно пловдивският тим стигна до заветния изравнителен гол. Косоко свърши отлична работа, подаде на Стоянов, чийто удар бе спасен, но добавката на Юсеин бе точна.

В последните минути драматизмът бе пълен, но Ботев се държа геройски и удържа благоприятния резултат. На домакините не помогна и влизането на бившата звезда на Ливърпул Юси Бенаюн, а Веред изпусна да порази опразнената от Чворович врата. Жълто-черните обаче също имаха някои възможности, при които можеха да постигнат и още по хубав резултат.

Бейтар (Йерусалим) - Ботев (Пловдив) 1:1

1:0 Хила 11, 1:1 Юсеин 73

Бейтар: 1. Клейман, 2. Конте, 3. Келтйенс (10. Жоржиньо), 5. Мори, 6. Хила, 8. Веред, 9. Шехтер (к) (25. Варене 82'), 14. Клаудемир, 18. Езра (15. Бенаюн 67'), 23. Хайстер, 52. Сабо
Старши треньор: Шарон Мимер

Ботев: 99. Чворович, 2. Панов, 4. Генев, 7. Бризола (11. Тасев 58'), 8. Неделев (к), 10. Юсеин, 14. Меледже (6. Алваро 69'), 20. Косоко, 23. Минев, 25. Стоянов (24. Марин 90'), 70. Димов
Старши треньор: Николай Киров

Жълти картони: Генев 20', Меледже 24' (Ботев)
Главен съдия: Бартош Франковски