Ботев продължи черната си серия, след като загуби гостуването си на Черно море с 0:2 във Варна. Канарчетата изнесоха поредната си невзрачна продукция и показаха, че са далеч от най-добрите си дни. Така канарчетата затънаха още повече и засега не се вижда как могат да излязат от дупката, а облаците над старши треньора Желко Петрович надвисват все повече.

В началото домакините започнаха по-активно, но жълто-черните пропуснаха две добри ситуации преди почивката. В 20-ата минута Филипов отне една топка на Попов и подаде към Вутов, който стреля от 7-8 метра но вратарят Митрович спаси. 5 минути по-късно Неделев изведе Кардосо, който преодоля попов и стреля очи в очи с вратаря, но Митрович отново бе на мястото си. В края на полувремето домакините претендираха за дузпа за задържане на Панов от Балтанов, но реферът Станислав Тодоров прецени, че такава няма.

Черно море откри в началото на второто полувреме с първия си точен удар в мача. Родриго изведе Иса  сам срещу вратаря и голмайсторът не сгреши.В 59-ата минута, Ботев можеше да изравни, когато Филипов центрира към Виана, бразилецът стреля с глава, но в ръцете на Митрович. В 64-ата минута Вутов събори Родриго в наказателното поле и Тодоров правилно посочи бялата точка. Потърпевшият стреля, но ударът му бе спасен от Аргилашки.

Само 60 секунди по-късно Черно море получи право да изпълни втора дузпа, която този път бе по-спорна. Аргилашки хвана за фланелката Димов, след като изпусна топката при излизане да улови центриране отляво. Зад топката застана Мартин Минчев, който покачи на 2:0. Малко след това Ндонгала можеше да вкара трети гол, но пропусна от малък ъгъл срещу Аргилашки.

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:0

1:0 Исмаил Иса 49

2:0 Мартин Минчев 67 д.

ЧЕРНО МОРЕ: Миодраг Митрович, Виктор Попов, Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Цветомир Панов, Аристоте Ндонгала, Даниел Димов, Родриго Енрике, Васил Панайотов, Мартин Минчев, Исмаил Иса

БОТЕВ: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Филип ван Арнем, Лазар Марин, Тодор Неделев, Антонио Вутов, Фернандо Виана