Черната серия на Ботев продължи и в Монтана

"Канарчетата" загубиха с 1:3 и продължават да са без успех от над месец

Монтана 18.09.2020 22:53 1919 2

Ботев продължава със слабите си игри и загуби от Монтана с 1:3 като гост. Наско Илиев откри за пловдивчани, но за по-малко от две минути с голове на Бари и Цонков домакините направиха пълен обрат още преди 30-та минута. След това Тони Тасев оформи крайния резултат.

В 8-та минута Ботев успя да открие. Тодор Неделев центрира от корнер, а Атанас Илиев засече с глава и откри резултата, наказвайки бившия си отбор. В 10-та Бари от Монтана отговори с опасен удар с глава, но той премина покрай вратата. В 16-та минута бившият играч на Ботев Тони Тасев можеше да изравни Минков центрира към Тасев, който засече с крак, но топката премина покрай вратата. В 18-та минута Минков стреля, Работов успя да изчисти, а топката се отклони в напречната греда и излезе в корнер. В 27-та минута Монтана успя да изравни резултата. Билал Бари пое топката навлезе в наказателното поле и със силен шут не остави шанс на Аргилашки. В 28-та минута домакините направиха пълен обрат. Николай Минков центрира, а Стефан Цонков засече с глава за 2:1. В 34-та минута Фреарио Спасов направи двойна смяна. Той замени Станислав Работов и Джонатан Перейра и пусна в игра Станислав Шопов и Антонио Вутов. В 37-та минута Аргилашки спаси удар на Сергей Георгиев.

В 63-та минута удар на Вутов беше спасен от Макенджиев. В 82-та минута Монтана реши двубоя с трети гол. Тони Тасев буквално се разправи със защитата на Ботев, която допусна твърде леко да реализира за крайното 3:1. В добавеното време Антонио Вутов беше изгонен за втори жълт картон.

Ботев продължава да е без победа от над месец насам вече пети пореден кръг. Ботев е 11-ти с пет точки, а Монтана събра 8 точки и вече е седми. Следващата събота Ботев приема Левски.

Монтана: Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Йордан Йорданов, Стефан Цонков, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Янко Ангелов, Тони Тасев (Николай Цветков 89 мин.), Билал Бари (Валери Христов 77 мин.), Николай Минков, Сергей Георгиев (Борислав Балджийски 66 мин.)

Ботев: Георги Аргилашки, Мите Цикарски, Джонатан Перейра, Станислав Работов (Антонио Вутов 34 мин.), Виктор Генев, Иван Бандаловски, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса (Станислав Шопов 34 мин. (Иван Василев 79 мин.)), Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов (Димитър Тонев 46 мин.), Атанас Илиев