Ботев завърши тежкия сезон 2020-2021 по най-добрия начин. Пловдивчани спечелиха с класическото 5:0 домакинството си на Царско село в последния си мач за сезона. Тимът постигна втора поредна победа, след като през седмицата надигра Левски в София с 2:1. Атанас Илиев, Реда Рабей, Емануел Току и Салиф Сисе се разписаха за Ботев, а вратарят на гостите Михаил Иванов си вкара автогол.

В 14-та минута удар на Атанас Илиев беше спасен от Михаил Иванов.

Ботев откри резултата в 32-та минута, вратарят Михаил Иванов и Ивайло Марков не успяха да се разберат кой да изчисти топката, Марков изчисти с глава точно към Атанас Илиев, който отблизо реализира за 1:0.

В 48-та минута удар на Шоколаров премина покрай вратата.

В 57-та минута Еспиноса подаде към Маркиньос, който стреля от границата на наказателното поле, топката срещна гредата, а след това се удари в главата на Михаил Иванов и влезе във вратата за 2:0.

Ботев вкара и трети гол в 68-та минута. Реда Рабей стреля от дистанция и направи резултата класически - 3:0.

В 76-та минута Християн Славков дебютира официално за Ботев. Третият вратар на тима замени Георги Аргилашки.

В 88-та минута Емануел Току вкара и четвърти гол за Ботев. Ганаецът вкара в четвъртък и двете попадения за Ботев при победата с 2:1 над Левски. Току получи топката след изпълнение на корнер и със страхотен удар от границата на пеналта вкара за 4:0.

В 90-та минута и Салиф Сисе се разписа, оформяйки крайното 5:0. Нападателят пое топката, навлезе в наказателното поле и с хубав удар вкара петия гол за "канарчетата".

Ботев приключи сезона с 32 точки на 10-то място, а Царско село остана девети с 37 точки.

Ботев: Георги Аргилашки (Християн Славков 76 мин.), Филип Филипов, Марио Младеновски (Виктор Генев 46 мин.), Станислав Работов, Мите Цикарски, Реда Рабей (Салиф Сисе 77 мин.), Мите Цикарски, Бисер Бонев (Мишел Еспиноса 46 мин.), Емануел Току, Маркиньос (Благовест Данчев 76 мин.), Атанас Илиев

Царско село: Михаил Иванов, Ивайло Марков, Мартин Кавдански, Дилян, Георгиев, Христо Попадийн, Алекс Любенов, Лесли Де Са (Божидар Томовски 73 мин.), Хари Денков, Християн Чипев (Кристиан Тодоров 62 мин.), Карим Чипев, Емануил Манев (Добрин Денев 81 мин.)