Ботев вкара гол от съблекалнята, но Арда стигвна до пълен обрат и победи с 3:2 в зрелищен мач от efbet Лига в Кърджали с отличен футбол и от двата отбора и много положения. Гостите поведоха с гол от съблекалнята, след което вкараха второ попадение в самия край на първото полувреме, а междувременно домакините изравниха. В 70-та минута Арда отново възстанови равенството с гол от дузпа, поведе 5 минути преди края на редовното време и удържа заслужена победа, а Ботев доигра срещата с 10 души.

Жълто-черните стигнаха до попадение още в 18-та секунда на мача. Атанас Илиев открадна една топка след лошо връщане към вратаря, преодоля вратаря и вкара топката в опразнената врата. В 7-та Неделев изведе отлично Крис Добрев сам срещу вратаря, но стражът на Арда Симеонов спаси удара на младока.

Домакините се хвърлиха да изравняват. В 21-та минута Работов предотврати почти сигурен гол, след като с зрелищен шагат изби топката от краката на излизащия сам срещу вратаря Коконов. Малко след това силен шут на Ковачев профуча покрай вратата на Ботев. Натискът на домакините даде резултат в 29-та минута. Спас Делев бе изведен отдясно, стреля силно, вратарят Янко Георгиев изби, но връхлитащия Иван Коконов довкара топката в мрежата - 1:1. Арда продължи на натиска, но не можа да стигне до други опасни ситуации.  В самия край на първото полувреме канарчетата вкараха втори гол и отново изляздоха напред. След центриране отляво на Неделев Атанас Илиев се извиси и красиво забоде топката в с глава в горния десен ъгъл за второто си попадение в мача.

След почивката Арда продължи да атакува. Домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Цикарски след центриране отляво, но реферът Георги Кабаков прецени, че такава няма. Малко след това далечен шут на Ковачев мина покрай гредата. В 57-та минута Ботев пропусна да вкара трети гол. Джонатан бе изведен отлично зад отбраната на Арда, но вратарят на домакините Васил Симеонов излезе навреме и блокира удара му, а при добавката Атанас Илиев стреля над гредата. В 63-тата минута след една бърза контра на канарчетата Неделев опита да прехвърли Симеонов, който разгада намеренията му и изби в корнер. След това Емил Мартинов можеше да изравни за Арда, но вратарят на Ботев Аргилашки, който замени контузения преди почивката Янко Георгиев, успя да спаси удара му отблизо.

В 70-та минута реферът Кабаков отсъди дузпа за Арда след игра с ръка на Шоколаров, който се опита да избие една топка. Иван Коконов стреля от бялата точка, Аргилашки спаси удара му, но при добавката нападателят на домакините бе безпогрешен и отново възстанови равенството. Последва силен шут на Леони, спасен от Аргилашки. В 81-та минута Спас Делев отправи пореден далечен коварен удар, но Аргилашки отново бе на мястото си. Натискът на Арда се засилваше и отново даде резултат. В 85-та минута след центриране отдясно на Лозев Спас Делев изравни с акробатичен удар от въздуха. Веднага след това защитникът на Ботев Джонатан Перейра бе изгонен за втори жълт картон.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 3:2

0:1 Атанас Илиев 1

1:1 Иван Коконов 29

1:2 Атанас Илиев 45

2:2 Иван Коконов 70 дузпа

3:2 Спас Делев 85

Стартови състави:

АРДА: Васил Симеонов, Милен Стоев, Петко Ганев, Спас Делев, Светослав Ковачев, Иван Коконов, Румен Руменов, Деян Лозев, Матеус Леони, Емил Мартинов, Пламен Крумов;
Старши треньор: Н. Киров

БОТЕВ: Янко Георгиев, Иван Бандаловски, Станислав Работов, Виктор Генев, Джонатан Перейра, Славчо Шоколаров, Лъчезар Балтанов, Маркиньос Педросо, Тодор Неделев, Кристиан Добрев, Атанас Илиев;