Ботев записа трета домакинска загуба в първенството на Първа лига след пораженията от Пирин и ЦСКА. Канарчетата загубиха с 1:2 от Черно море в мач от шестия кръг в Коматево. Отборът на Николай Киров изпусна мача още преди почивката, когато пропиля няколко положения и допусна две безответни попадения, проспани от отбраната.

Още в 17-та минута домакините можеха да водят с 3:0, но пропуснаха три много изгодни положения. Най-напред Крум Стоянов не успя от добра позиция, след това Бризола стреля неточно, малко по-късно той изведе Виана в чиста позиция, но ударът на бразилеца профуча над гредата. В 20-та минута обаче и Черно море можеше да вкара. Марек Кузма бе изведен отлично, преодоля вратаря и стреля, но Генев изби от голлинията. Две минути по-късно обаче това се случи. Томбак бе изведен отдясно, стреля, Чворович изби и Кузма довкара топката - 1:0 за Черно море.

Канарчетата натиснаха, но Бризола пропусна нов шанс, след като стреля неточно след центриране на Тасев отдясно. В същото време моряците контраатакуваха опасно и в 34-та минута вкараха втори гол. Орлин Старокин наказа бившите си съотборници с точен удар с глава след центриране отляво на друг бивш ботевист - Мариян Огнянов. Малко след това Чворович спаси удар на Зехиров.

След почивката Ботев се впусна в бесни атаки. Влезлият Ндонгала не успя да вкара с глава отблизо след центриране отдясно - вратарят на Черно море улови топката. Малко след това Крум Стоянов бе изведен отляво, центрира остро и Виана засече, но неточно. Половин час преди края домакните разиграха хубава акция през центъра, топката попадна у Неделев, който стреля право в ръцете на вратаря от много добра позиция. В 67-та минута Ботев успя да намали. Крум Стоянов центрира отдясно и резервата Стивън Петков с глава ознаменува дебюта си за жълто-черните с гол.

До края Ботев опита всичко да изравни, добри ситуации пропуснаха Крум Стоянов и Бризола, но моряците успяха да удържат крехката си преднина.

БОТЕВ: Чворович, Стоянов, Генев, Димов, Минев, Юлиано, Балтанов, Бризола, Неделев, Тасев, Виана

ЧЕРНО МОРЕ: Михайлов, Томбак, Александров, Хасани, Сукуп, Старокин, Цветков, Зехиров, Русев, Огнянов, Кузма