Ботев продължава възходящата си серия в шампионата. Жълто-черните представиха поредната си убедителна продукция и сразиха като гости Царско село с 3:0 на подгизналия от дъжда терен на стадион "Славия". По този начин отборът на Ферарио Спасов, който бе наказан за тази среща, си върна за домакинската загуба от "царете" през август с 0:2. Канарчетата бяха по-добрият отбор през целия мач и заслужено се поздравиха с крайния успех, а първата шестица вече не изглежда толкова далеч за тях. Те играха бързо и опростено, демонстрирайки убийствена ефективност.

Двубоят започна с натиск на Царско село, който пропусна 2-3 добри положения. В 25-та минута обаче Ботев поведе след гол на Вутов, който засече центриранена Лазар Марин. Десетина минути по-късно отново Вутово удвои резултата. При едно връщане към Кавдански топката се спяр в локва, последва мигновенп пас към нападателя на жълто-черните, който напредна сам срещу варатаря и заби топката под гредата. В края на полувремето Неделев шутира над гредата, но все пак реализира след почивката от дузпа. Преди това Балтанов и Вутов пропуснаха нови ситуации за гостите, за да дойде 66-та минута. Тогава Вутов бе фаулиран от Кавдански при опита си да стреля към вратата. Реферът посочи бялата точка, Неделев бе точен и реши мача, който до края се доиграваше.

Царско село - Ботев (Пд) 0:3

0:1 Антонио Вутов 25
0:2 Антонио Вутов 36
0:3 Тодор Неделев 66 д.

Царско село: 30. Пласид, 25. Й. Минев, 3. Кавдански, 17. Даскалов, 14. В. Минев, 20. Юсеин, 8. Уесли Ната, 22. Бахамбула, 7. Карачанаков, 11. Антуи, 9. Христов

Ботев: 1. Георгиев, 28. Филипов, 5. Кр. Димитров, 3. Пиргов, 24. Марин, 18. Терзиев, 22. Перван, 17. Балтанов, 8. Неделев, 7. Тонев, 10. Вутов