Ботев най-сетне се отпуши и грабна първа победа от 8 мача насам. В мач от поредния кръг на efbet Лига жълто-черните удариха Дунав като гости с 2:1 и вече могат да дишат по-спокойно. Успехът на пловдивския тим е и първи като гост от цяла година. Макар и без да блестят в неособено качествен мач без много голови положения, канарчетата затвърдиха добрите впечатления след смяната на треньора Желко Петрович с Ферарио Спасов. Те бяха по-активният и по-класният тим и напълно заслужено се поздравиха с крайния успех. И двата гола бяха дело на Фернандо Виана след асистенции на завърналия се след контузия Александър Тонев. Русенци намалиха от дузпа в края на мача.

Двубоят тръгна отлично за Ботев, който поведе още в 13-тата минута. Тонев получи една топка отляво, центрира и непокритият Виана засече в мрежата. до края на първото полувреме жълто-черните напълно контролираха играта, но не можаха да създадат други опасни ситуации.

В 48-та минута Тонев нахлу мощно отдясно и върна към дузпата, където Виана с мощен шут за втори път разтресе мрежата. След този гол Дунав натисна и създае няколко опасни положения пред вратата на Янко Георгиев, а Щерев тресна напречната греда. Междувременно Ботев можеше да реши мача с трети гол, но опасен шут на Вутов мина покрай гредата. В 86-та минута домакините стигнаха до гол от дузпа, отсъдена за нарушение на Джонатан Перейра срещу откъсналия се сам срещу вратаря Кавалканте. Перейра получи червен картон, но се видя, че нарушението бе извън наказателното поле и дузпа не трябваше да има. Ахмедов бе точен от бялата точка и намали резултата, който се запази до края.

ДУНАВ - БОТЕВ (ПД) 1:2